קירות פסיפס משדרגים את מראה הבית

כיצד קיר פסיפס משדרג את מראה הסלון שלכם

 

יצירות פסיפס כובשות בסערה את עולם העיצוב הישראלי. בתקופה האחרונה אנחנו נחשפים ליצירות פסיפס באתרים רבים, במוסדות ציבוריים וגם, בבתים פרטיים.

פסיפס אינו חומר גלם חדש, אלא להפך, הוא בין העתיקים בעולם. אחת מהתכונות החשובות שלו, היא שיופיו נשמר במשך מאות שנים. לאחרונה הוא שב אלינו במלוא הדרו. כתוצאה מכך, אומנים רבים, החלו לעסוק בייצור יצירות פסיפס למטרות שונות. אפשר לראות יצירות פסיפס כחיפויים לקירות בסלון ובאמבטיה, כריצוף וגם כיצירות אומנות העומדות בפני עצמן.

בבתים רבים נוכל לראות קירות שבחלקן עיצוב של פסיפס, חדרי אמבטיה עם קיר או ריצוף פסיפס ועוד.

העושר של הצבעים ושל המוטיבים המצויים ביצירות פסיפס, הם הסבר וסיבה מדוע רבים מאיתנו, ממהרים להזמין עבודות של פסיפס לבית או למשרד.

יצירות פסיפס של פעם מול אלה של היום

 

את היופי והעושר של יצירות פסיפס גילו כבר לפני 2500 שנה לערך. במשך תקופה מסוימת פסיפס נעלם מעינינו, וכמעט ולא היה ניתן לראות יצירות חדשות במקומות רבים.

אך כפי שאופנות הולכות וחוזרות, בכל תחום, גם פסיפס חזר אלינו, ובגרסתו החדשה הוא נוגע לתחומים רבים ומגוונים.

בעבר, כשהוא נוצר לראשונה, פסיפס שימש כחומר גלם וכאמצעי אומנותי מרכזי בכל העולם. בעולם העתיק, ניתן היה לראות פסיפס כיצירות ענק על מרצפות וקירות, (גם בארץ באתרים שונים ניתן לראות יצירות פסיפס מרהיבות ביופיין). היום אנחנו מוצאים עבודות פסיפס כאמצעי חיפוי, המשמשות בעיקר לעיצוב, להוספת עניין וצבע לחללים סגורים.

פסיפס: פעם תמונות קיר, היום חיפויים לקיר

 

אם היום את הקירות שלנו מעטרים ציורי שמן, פעם, שימשו יצירות פסיפס בתפקיד דומה. יצירת פסיפס בעבר, היוותה פריט אומנותי מרשים וגדול, שלכד אליו את רוב תשומת הלב של הנוכחים בחדר. יצירות פסיפס אשר שימשו כתמונות, הודבקו בעזרת חומרי הדבקה קדומים אל הקיר ובצורה כזו, יכלו המבקרים במקום, להביט וליהנות מיצירות האומנות הקדומות. היום לפסיפס יש תפקיד אומנותי אחר.

בעידן המודרני, פסיפס משמש עבורנו למטרות יותר פרקטיות ומגוונות. למרות שהעבודות של היום לא נופלות ביופיין מהעבודות של פעם, השימוש בחומר הגלם נועד למגוון מטרות ושימושים.

פסיפס בסלון או בחדר האמבטיה

 

הצורך שלנו בחידושים ובגיוון בעיצוב הבית, מביא אותנו למצוא בחומרי גלם שונים, פתרונות עיצוב חדישים ומעניינים.

בשנים האחרונות, עם חזרתו של הפסיפס לעולם העיצוב, אנחנו מגלים שיותר ויותר משפחות, מאמצות את חומר הגלם המיוחד והייחודי למטרות עיצוביות שונות מאד מהמטרות הקדומות של החומר.

אנחנו נראה עבודות פסיפס בבתים פרטיים, או בבתים שבהם גרם מדרגות, כשעבודות פסיפס מהוות חלק מגרם המדרגות.

נוכל לראות גם, קיר מרכזי בסלון הבית, שעליו עבודת פסיפס בגוונים ובמוטיבים מרתקים, ובחדרי האמבטיה, עיצובי פסיפס ססגוניים ועשירים במיוחד.

המראה המעוצב של יצירות פסיפס יכולות להעניק לכל מקום שבו הן מוצבות, ססגוניות ועניין. בל נשכח, שעבודות פסיפס הן לא רק שילוב של צבעים, אלא שמאחורי כל עיצוב, עומד גם מוטיב או סיפור.

כל מי שחפץ להעניק לעיצוב ביתו, עניין וצבעוניות ייחודיים, רווה נחת כשהוא מביט בתוצר הסופי של היצירות שהותקנו בחדרים השונים. בין אם זה בקיר בסלון או בחדר האמבטיה. ההשקעה ביצירות פסיפס כאלמנט עיצובי לבית, זו השקעה שתמיד מצדיקה את עצמה.

 

אתם מוזמנים להתרשם באתר של אבני ניצן מיצירות ועבודות פסיפס לעיצוב הבית. חברת אבני ניצן מתמחה בייצור, ייבוא ושיווק של אבן ושיש לבית ולחוץ. אצלנו תוכלו למצוא מגוון עשיר של פסיפסים לעיצוב הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>