חיפוי שיש במטבח- המדריך המלא!!

כיום עם התפתחות העיצוב ושילוב המודרניזציה בתכנון הבית,ניתן למצוא מגוון רחב של מטבחים בשלל עיצובים וסגנונות. תוכלו לראות מטבחים בצבעים שונים,עם ארונות שונים ועם מגוון רחב של הבדלים. ישנם המון דברים במטבח שהם אינדיבידואליים ובחלק מהבתים לא תראו אותם מכיוון שהם מוצאים חן בעיני בעלי הדירה. אך יש דבר אחד אותו תמיד תראו בכל דירה – חיפוי שיש במטבח. אפשרי למצוא בדירה מסוימת חיפוי שיש במטבח מסוג מיושן יותר ובדירה אחרת תראו חיפוי שיש במטבח הנראה טרנדי ואופנתי יותר. אך בכל מקרה שלא יהיה חיפוי שיש במטבח הוא חלק הכרחי ובסיסי בכל מטבח ובכל דירה.

אם כן,חיפוי שיש במטבח נפוץ כיום בכל דירה בארץ ובעולם ומגיע במגוון רחב של צבעים וסגנונות. ישנן סוגי אבנים שונות וסוגי איכויות שונות לכל סוג חיפוי שיש במטבח. השאלה היחידה היא כמה תהיו מוכנים להשקיע ואיזה סגנון חיפוי שיש במטבח הכי תאהבו מבין המגוון העצום הקיים כעת בשוק. גם אם ראיתם אצל חברים חיפוי שיש במטבח שהיה נראה לכם מרהיב ביופיו,אל תהיו כל כך בטוחים ששווה לרוץ ולרכוש את אותו הסוג. כשבוחרים חיפוי שיש במטבח,צריך להתחשב בכמה אספקטים כאשר הויזואלי הוא ללא ספק אחד מהם,אך באותה המידה אם לא יותר,יש להתחשב באספקט הפונקציונאלי. גם אם תראו כאמור חיפוי שיש במטבח מרהיב כלשהו,יתכן שבעלי המטבח נאלצים להחליף חיפוי שיש במטבח בכל כמה זמן בעקבות העמידות הגרועה של אותו שיש מרהיב. כך שיש למצוא איזון בין העמידות והיעילות הטכנית של חיפוי שיש במטבח לבין המראה החיצוני שלו.

כיום קיימים מספר סוגי שיש עיקריים ובולטים בשוק,הנקראים על שם האבנים מהם מכינים את השיש,כאשר לכל סוג חיפוי שיש במטבח שתבחרו יהיו חסרונות ויתרונות משלו. הדרך הטובה ביותר להכרעה סופית לגבי חיפוי שיש במטבח הספציפי שלכם,היא הערכה אישית שלכם לסוג השימוש שאתם עושים על גבי חיפוי שיש במטבח שלכם. לדוגמא,סוג אחד של חיפוי שיש במטבח הישראלי הממוצע הוא שיש אבן קיסר העשוי כאמור מאבן קיסר. היתרון של חיפוי שיש במטבח כזה הוא המראה הייחודי של אבן הקיסר,העוברת עיבוד ותהליך מסוים מאז חציבתה בטבע עד שהיא ניתנת לרכישה במגוון רב של צבעים,מרקמים וסגנונות. כמו כן,חיפוי שיש במטבח בו קיימת אבן קיסר,ייהנה מעמידות בפני רטיבות,נוזלים וכדומה. לעומת זאת,החיסרון העיקרי של חיפוי שיש במטבח מן הסוג הזה,הוא חוסר העמידות של אבן הקיסר בפני חום. בדיוק כאן בנקודה הזו,נכנסת לתמונה ההערכה העצמית שלכם לגבי השימושים הנפוצים שאתם עושים בבית על גבי חיפוי שיש במטבח שלכם. משפחה שיודעת שמנהג הבית אצלה הוא להניח דרך קבע סירים חמים על השיש,רצוי וכדאי שתמנע מלרכוש שיש מסוג אבן קיסר,שכן חיפוי שיש במטבח שכזה,לא יחזיק מעמד לאורך זמן רב.

לעומת זאת,כשתחליט אותה משפחה להתקין חיפוי שיש במטבח שלהם,רצוי שישקלו לבחור שיש מאבן גרניט. חיפוי שיש במטבח העשוי מאבן גרניט,צפוי להחזיק שנים ארוכות ללא נזקי חום. אבן הגרניט עמידה יותר בפני חום ולכן גם אם נהוג בבית המשפחה להניח דברים חמים על גבי השיש,ניתן להיות רגועים ולא לחשוש לפגיעה בו. החיסרון של חיפוי שיש במטבח העשוי אבן גרניט,הוא חוסר מגוון הצבעים בו הוא קיים בשוק. מכיוון שאבן הגרניט לא עוברת תהליך ועיבוד כמו אבן הקיסר,ניתן למצוא אותה בפחות צבעים,גוונים ומבחר.

אפשרות אחרת היא לבחור בשיש מאבן האוניקס. חיפוי שיש במטבח היוקרתי שלכם יכול להפוך ליוקרתי ואיכותי עוד יותר ע"י שימוש באבן האוניקס. זוהי אבן ששימשה בעבר לתכשיטים וכיום עוברת עיבוד כדי שתתאים לתפקידה בתור חיפוי שיש במטבח. שיש מאבן האוניקס יתהדר בצבעים מרהיבים ואפילו בשקיפות מסוימת המאפשרת להתקין תחתיו נורות לד,אך חשוב לזכור שהוא רגיש בפני חום וקור ודורש יותר תחזוקה ותשומת לב. כמו כן,כשתתקינו חיפוי שיש במטבח שלכם,זכרו לבחון את רמת הגימור של השיש ואת העובי שלו,דברים החשובים בפני עצמם.

נסו לאזן בין מראה חיצוני יוקרתי לבין איכות ועמידות גבוהה ותרוויחו חיפוי שיש למטבח שלכם שיתפקד גם על תקן "דוגמן הבית" אך גם בתור אבן הבסיס של המטבח הביתי!

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>