המדריך לבחירת סף חלון לבית שלכם

אחרי הפעם השלישית בה חדרה רטיבות אל תוך חדר השינה שלכם,הצהרתם קבל עם ועדה שבבית החדש אליו תעברו בקרוב,תתקינו סף חלון חדש ואיכותי שדרכו אף רטיבות לא תוכל לחדור! נמאס לכם לשמוע מכל בעל מקצוע שמגיע אליכם הביתה עד כמה מיושן ולא איכותי סף חלון ביתכם שנועד על מנת למנוע מקרים כאלה בדיוק בעוד שלמעשה הוא אחראי להם לגמרי.

סף חלון למי מאיתנו שלא הביט מהחלון בזמן האחרון,קיים ככל הנראה בכל בית בישראל. המטרה העיקרית בהתקנת סף חלון היא ניקוז מי גשמים שנקווים על סף חלון הבית ובנוסף מניעת חדירה של מים לתוך הבית. אם כן,ברורה לכל החשיבות והנחיצות של סף חלון בכל בית. בין אם מדובר בחדירת מי גשמים ובין אם בנזילה אחרת,כך או כך מדובר על עסק לא נעים בכלל וקרוב לוודאי גם מזיק כלכלית.

התקנת סף חלון נעשית אך ורק על ידי איש מקצוע. מומלץ לבצע התקנת סף חלון בזמן שיפוצים כלליים ובכך לחסוך את הבלגאן שכרוך בהתקנה. יחד עם זאת,גם אם לא הספקתם להתקין סף חלון לבית בזמן שיפוצים,לא קרה כלום. התקנת סף חלון אורכת בדרך כלל יום עבודה אחד בערך והיא איננה מסורבלת במיוחד,כך גם אם תמו כבר השיפוצים בבית,אל תחשבו לוותר על התקנת סף חלון. בטרם התקנת סף חלון חובה לאטום היטב את כל האזור בו אנחנו מתכננים להתקין את הסף. אם לא נאטום היטב את כל השטח,עלולה לחדור אל תוך הבית רטיבות ממגוון מקומות. זו יכולה להיות רטיבות שתכנס מתחת לסף,מצדדיו או אפילו דרך סף חלון הבית עצמו במידה ונספגו בו נוזלים. כפי שכבר ציינו,כל המטרה בהתקנת סף חלון היא למנוע רטיבות,כך שרשלנות בשלב האיטום הסביבתי היא מצערת ומיותרת.

אך בעת בחירת סף חלון לבית,חשוב לזכור שישנם אלמנטים נוספים בהם יש להתחשב. אלמנט עיקרי במיוחד הוא זה העיצובי. סף חלון ממוקם מחוץ לבית וכל העוברים והשבים זוכים להביט בו ובטוב הטעם שלנו למעשה. אך כיצד בוחרים סף חלון שיהיה נאה ויזואלית? ראשית,נבחן את החומרים שמהם ניתן לייצר סף חלון. האופציה הראשונה היא סף חלון העשוי בטון. זוהי אופציה מאד פונקציונאלית אך בהחלט פחות מוצלחת ויזואלית. סף חלון העשוי בטון לרוב ייצבע בצבע לבן,אך מעבר לכך לא ניתן כל כך לעצב אותו כך שיהווה גם תוספת עיצובית לבית. אופציה אחרת שתהיה נאה יותר היא סף חלון משיש. כמו כן ניתן להתקין סף חלון מעץ או ממתכת,אך אלה כמובן פחות מעשיים מצד האיטום והעמידות,תחומים חשובים ללא ספק כפי שציינו בתחילת המאמר. עוד אפשרות,המועדפת על ידי מעצבים בדרך כלל היא סף חלון מאבן טבעית שתעניק לבית מראה חיצוני יוקרתי ואיכותי.

לאחר שבחרנו את החומר לסף שלנו,צריך לקחת בחשבון את התאמת סף חלון הבית,לבית הספציפי שלנו. קחו בחשבון את הגודל של הסף. סף חלון גדול במיוחד שנמצא בסמיכות לחלון לא כל כך גדול,ייראה לא פרופורציונאלי ומגוחך. בחרו סף חלון שיתאים לעיצוב הכללי של הבית. אם הבית שלכם מעוצב בצורה אלגנטית ועדינה אל תבחרו סף חלון שיהיה מאסיבי ובולט בצורה יוצאת דופן שתגרום לכולם להביט רק בו. כמו כן,בחרו צבע מתאים לסף שישתלב בצורה נאה עם הבית ויחמיא למראה הכללי שלו.

לסיכום,כשבוחרים סף חלון צריך לקחת בחשבון מספר אלמנטים,הן מעשיים והן עיצוביים. אך עם כל החשיבות למראהו של הבית,סף חלון הוא לא דבר שניתן להתפשר בו על איכות ועמידות,כך שעל אף החשיבות של שקלול כל המרכיבים הנ"ל – הקפידו בעיקר על סוג ואיכות הסף.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>