נמאס לכם מהרטיבות? חולמים על ערוגת פרחים מלבלבים בפתחי הבית?- אדן חלון הוא הפיתרון!!

נמאס לכם מהרטיבות שמופיעה פעם אחר פעם סמוך לחלון, הבטחתם לעצמכם שבבית החדש שאליו תעברו תוכלו להציב ערוגות פרחים מלבלבות על החלון ונשבעתם לפחות פעם אחת שבשיפוץ הבא אתם תתקינו אדן חלון איכותי, גדול ואטום במיוחד. אז מה מונע מכם לצאת מהמסגרת וליצור מסגרת יפה לחלונות הבית באמצעות אדן חלון?

אדן חלון, או בשמו השני סף חלון, הוא משטח שיש או אבן אופקיים, המיושמים לאחר טיח פנים בפתחים המיועדים לחלונות. אדן חלון מושם בשלב מוקדם של הבנייה או השיפוץ, ולכן יש לקבוע את סוג החומר לבניית הקיר ולמסגרת החלון כבר בשלב השלד. חשיבותו הגדולה של אדן חלון בכך שהוא נותן בסיס ישר ויציב לאלומיניום של החלון.

אדן חלון נועד למנוע את חדירתם של מים ולחות הנקווים כתוצאה מגשמים, תוך שהוא משמש "אף מים". המושג מתאר חריץ בתחתית משטח האבן, וזה אחראי לכך שמי הגשמים יזרמו לאורך אדן חלון וכאשר יגיעו לאף מים ייזרקו ישירות לאדמה ולא יזלגו על גבי הקירות וילכלכו אותם. מומלץ לבחור אדן חלון עבה יותר ביחס לריצוף רגיל, שכן כך הוא יהיה יעיל יותר בניקוז המים. התקנת אדן חלון צריכה להיעשות אך ורק על-ידי איש מקצוע. איש מקצוע המתמחה בהתקנת אדן חלון יידע לרוב לזהות חורים אפשריים ולאטמם, כך שלא תתאפשר חדירה של מים או לחות אל פנים הבית. התקנה יעילה של אדן חלון היא כזו שלא תאפשר היווצרות רטיבות סביב החלון ותימנע אפילו מהטיפה הקטנה ביותר לחדור את מסגרת החלון.

חשוב לזכור שבבחירת אדן חלון קיים אלמנט עיצובי משמעותי מאוד עבור חלל החדר. כיצד תבחרו אדן חלון מעוצב שיתאים לביתכם? ראשית, מומלץ לבחור אדן חלון פרופורציונאלי ביחס למסגרת החלון, שהרי אינכם רוצים ליצור אדן חלון גדול מדי שצורתו תהיה כמו נטע זר בחלל החדר. בחרו אדן חלון שיתאים לעיצוב הכללי של הבית. אם ביתכם מרוהט ברהיטים גדולים ומרשימים, מומלץ להתקין אדן חלון מאסיבי וגדול. אולם אם ביתכם מעוצב בסגנון מינימליסטי ומעודן, בחרו אדן חלון דק יותר שאינו גונב את תשומת הלב.

זאת ועוד, חשוב לשים דגש על החומרים שמהם ניתן לייצר אדן חלון. ניתן להתקין אדן חלון העשוי בטון. מדובר באפשרות מאוד שימושית, אך פחות מוצלחת מבחינה עיצובית, שכן מראהו הלבן, לרוב, אינו יוצר עניין. אופציות נוספות הן אדן חלון העשוי שיש או אדן חלון העשוי מתכת. אלה כמובן פחות פונקציונאליים מבחינת איטום ועמידות בפני מים ולחות, אולם הם מהווים תוספת עיצוב ונראות לחלל החדר ולחלון בפרט. אפשרות נוספת, שבעיקר מועדפת על מעצבי פנים, היא אדן חלון העשוי מאבן טבעית, שמקנה מראה יוקרתי במיוחד.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>