מדוע חשוב שיהיה אדן חלון בכל בית?

אדן חלון בכל בית – חלום שאפשר להגשים אותו בקלות

אין אדם שאינו חולם על בית, או דירה, שיהיה בה לפחות אדן חלון אחד, שעליו ניתן יהיה להניח עציצים וחפצי נוי, לשבת עליו עם כוס קפה ביד ולהביט מהחלון. בימים שיורד גשם בחוץ, או כשהשמש שוקעת, אדן חלון זה בדיוק המקום שאנחנו רוצים להיות בו.

לפני מספר שנים אדן חלון בבית, היה בגדר חלום, אדריכלים לא ממש השקיעו בעיצוב הפנים של הבית, במיוחד לא בפריטים שהפן הפונקציונאלי שלהם היה חשוב מאד, כמו חלונות ודלתות. עם השנים, הדרישות מצד רוכשי הבתים גדלו, ישראלים רבים פתחו את העיניים, ראו מה קורה באירופה ובארה"ב, והבינו, שגם בארץ אפשר להתקין אדן חלון בכל בית. שאפשר להגשים את החלום, הכל תלוי ברצון ובכישורים של האדריכל האחראי על תכנון הבית.

מהו תפקידו של אדן חלון

תפקידיו הפונקציונאליים העיקריים של אדן חלון, הינם הספקת אוויר, אור וחיבור של החלק הפנימי של הבית עם העולם החיצון.

אתם יכולים להחליט שאתם מתקינים אדן חלון בחדרים מסוימים בבית, אין צורך להתעקש שבכל חדר יהיה אדן חלון משלו.

למשל, אדן חלון יכול להיות מושלם במטבח. חישבו על כך, שיתקינו לכם אדן חלון במטבח. תוכלו להניח עליו אדניות עם הצמחים האהובים עליכם. לדוגמה, על אדן חלון שבמטבח שלכם, יהיו עציצים עם רוזמרין ונענע, בעלי הניחוח החזק והמרענן. כמו גינה קטנה ופרטית בתוך המטבח. פרט לכך, אפשר להניח על אדן חלון במטבח כלים מיוחדים שאין להם מקום בארונות המטבח, אבל מתאימים מאד לפינה עם אדן חלון.

אתם יכולים לעצב פינה של אדן חלון לפי הטעם האישי שלכם, כמו הוספה של וילונות מעוצבים, חפצי נוי אתניים ועוד.

מהי התרומה של אדן חלון בחדרים בבית

אדן חלון בחדר ההורים, הוא חלום של כל אישה. אם אתם גרים בקומה גבוהה, אפשר לשבת על אדן חלון כשאת עובדת על המחשב הנייד שלך, לשבת ולקרוא ספר, או אפילו לשוחח בטלפון בזמן שאת צופה בשמש השוקעת או בגשם היורד ללא הפסקה וניתז על החלון.

אדן חלון בחדרי ילדים יכול להיות חגיגה של ממש עבורם. ילדים אוהבים להתחבר למראות שבחוץ. אם תתקינו אדן חלון בחדר ילדים, תגלו שתוך זמן קצר, הפינה תתמלא בצעצועים, הילד יתעקש להכין שיעורים כשהוא יושב על אדן חלון, וזאת גם תהיה פינת האירוח שלו. מומלץ להתקין אדן חלון עם סגירה מיוחדת, כזו שהילדים לא יוכלו לגשת אליה ולפתוח אותה, אך מומלץ לא להתקין אדן חלון כשבחוץ יש סורגים. אם ילדיכם קטנים מדי, מומלץ לשכן אותם בחדר ילדים שאין בה אדן חלון.

איזה מיקום עדיף להתקנה של אדן חלון

אם החלטתם שאתם מתקינים אדן חלון בבית, ביותר מחדר אחד, הקפידו להתקין אותו במקומות שבהם תוכלו להפיק ממנו כמה שיותר אור ואוויר.

רצוי שחלונות שמצמידים אליהם אדן חלון, יהיו במקומות שדרכם יחדרו אוויר ואור בכל שעות היום. התקנה של אדן חלון במקום שהשמש אינה חודרת, האוויר הנכנס מגיע במנות קטנות, תהיה בזבוז משווע של אלמנט עיצובי חשוב בבית.

חשוב מאד שתתכננו עם אדריכל הבית, את מיקום החלונות, ובאילו חלונות יהיה כדאי להתקין אדן חלון. יתכן, שהמקומות שדרכם נכנסים אוויר ואור במהלך רוב שעות היום, אינם יהיו מקומות מתאימים להתקנה של אדן חלון. בשלב של תכנון הבית, ניתן עוד לבצע מספר שינויים, על מנת שתוכלו בהמשך להגשים חלון ישן, של התקנת אדן חלון בביתכם.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>