פסיפסים- כל המידע הרלוונטי!

פסיפסים שבו לאופנה ובגדול.לאחר שנים בהם כמעט ולא נעשה שימוש בפסיפסים, הם נהיו אחד מן צורות העיצוב הבולטות ביותר של העשור האחרון. פסיפסים מככבים היום בחדרי הבית השונים וניתן למצוא חיפוי דקורטיבי באמצעות פסיפסים בריצוף, על הקיר, בבריכות שחייה פרקטיות ואיפה לא.

בכתבה זו ניתן פרטים ומידע חשוב בנוגע ליצירות של פסיפסים- איך יוצרים פסיפס? מה הם יתרונותיו המרכזיים? כמה זה עולה לנו? על שאלות אילו ואחרות נוספות ננסה לתת מענה בכתבה זו, על מנת לסייע לכם לבחור נכון פסיפסים לבית הפרטי שלכם.

קצת על ההיסטוריה של פסיפסים:

בחפירות ארכיאולוגיות שונות שהתגלו ברחבי מסופוטמיה, במצרים ובישראל, נתגלו עבודות פסיפסים עתיקות ששימשו לחיפוי רצפות, תקרות וקירות של מבנים ציבוריים, בתי כנסיות, כנסיות ומסגדים וגם בבתי עשירים. לפני מאות בשנים, היו יוצרים משטחים שלמים, המורכבים מאבנים קטנות קטנות לכדי יצירת ציור של ממש. היוונים יצרו לרוב צורות גיאומטריות בגווני השחור והלבן והרומאים שילבו ביצירות הפסיפס שלהם גם אבנים צבעוניות.

פסיפסים מזכוכית

כיצד יוצרים פסיפסים כיום?

אחרי הרבה שנים בהם פסיפסים לא נראו כמעט בכלל, כיום- אנו עדים לביקוש הולך וגובר לפסיפסים מרהיבים וצבעוניים. פסיפסים של היום מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים: פסיפסים מאבן, פסיפסים מקרמיקה ופסיפסים מזכוכית, וכל אחד מהם מעניק מראה מעט שונה מחברו. פסיפסים מאבן נותנים נופך עתיק, פשוט ויוקרתי גם יחד, פסיפסים מזכוכית מעניקים חזות חיצונית מרהיבה, מבריקה ומפוארת, ופסיפסים מקרמיקה נדמים במראם לפסיפס האבן וזולים הרבה יותר ממנו. הפסיפסים של היום חסרי חוקים, וכל אחד עשוי לעשות כרצונו. ישנם פסיפסים צבעוניים, פסיפסים בגוון אחיד, פסיפסים המרכיבים תמונה מסוימת או פסיפסים מקושקשים ומעורפלים יותר. כל אחד רשאי לבחור את הפסיפס המתאים לו ביותר..

כיצד נמדדת האיכות של פסיפסים?

איכותה של יצרת פסיפס נמדדת בעיקר על פי גודל האבנים המשובצות במרצפה, כשככל שהאבנים קטנות יותר, כך היצירה תחשב כמדויקת יותר ואיכות יצירת הפסיפס תעלה.

הטכניקה של יצירות פסיפס לא השתנתה ועל מנת לעשות פסיפסים משתמשים באותה השיטה שהייתה נהוגה עוד בימי קדם. על משטח חלק שבחרנו (קיר, רהיט מבוים או רצפה), אנו מציירים בקווים כלליים את הדוגמה שנרצה לחפות באבני הפסיפס, ולאחר מכן, מדביקים את אבני הפסיפס על גבי המשטח. בשלב האחרון, ולאחר שהפסיפס התייבש, ממלאים את החלקים הריקים מאבנים ברובה, על מנת לשמור על משטח אחיד.

מה הם יתרונותיהם של פסיפסים ומדוע כדאי לנו להשתמש בהם?

  1. מבחינה פונקציונאלית, פסיפס נשמר הרבה שנים ואינו דורש כמעט תחזוקה, מה גם שהוא מגן על קירות הבית או על הריצוף במידה רבה מאוד, מסדקים, שריטות או ריקבון.
  2. שילוב הצבעים והצורות שניתן לעשות דרך פסיפסים מעניק לבית נופך צבעוני, ססגוני ומעניין ומשקף טעם אמנותי.
  3. ריצוף פסיפס שומר על קרירות הבית, בניגוד לשטיחים שמחממים את הרצפה.

טיפים חשובים לרכישת פסיפסים- איך תבחרו נכון את הפסיפס שישרת אתכם על הצד הטוב ביותר?

- חובה לבחור איש מקצוע ויבואן שמוכן להעניק לכם תעודת אחריות על אריחי הפסיפס ועל ההתקנה בבית. אין להתפשר על הסעיף הזה, ויש לזכור שמי שלא מוכן לתת לכם תעודת ביטוח, כנראה עושה זאת מכיוון שאיכות המוצר שלו בינונית ומטה.

- מפעם לפעם, נקו את אריחי הפסיפס באמצעות חומר מיוחד עבור פסיפסים

יש לכלול בעבודה שירותי ייעוץ, מדידה, הובלה, הרכבה וליטוש.

בהצלחה!

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>