כיצד בוחרים סף חלון לבית

מהו סף חלון ומהי חשיבותו בעיצוב הבית

סף חלון הוא מסגרת שדרכה אנחנו יכולים להביט אל העולם דרך החלון שלנו. אפשר לדמות את תפקידו של סף חלון לתפקיד של מסגרת עבור ציור קיר. סף חלון הוא המסגרת המדגישה ומייפה את התמונה הנשקפת אלינו מהחלון שלנו.

העיצוב של סף חלון הוא משמעותי ביותר במיוחד בחדרים, שהחלון הוא חלק מרכזי וחשוב בעיצוב החדר, כמו בסלון, למשל.

פרט לתפקידו הפונקציונאלי של סף חלון, הוא גם מהווה פינה עיצובית חשובה בבית, כשניתן להעמיד עליו עציצים או אדניות, במיוחד אם זהו סף חלון בולט. בבתים רבים נוהגים להתאים את החלון לעיצוב של הסלון כולו, במיוחד אם זהו בית אחרי שיפוץ ומעצב פנים הכין את תכניות העיצוב של הבית.

ספי חלונות עשויים מחומרים שונים, כשניתן לבחור מתוך מגוון עשיר של עיצובים ודוגמאות את סף החלון המתאים לכל חדר. בבתים רבים נראה סף חלון העשוי מאבן או שיש, עם ציפוי מעץ, צבוע או בצבע עץ טבעי ועוד.

 

סף חלון

סף חלון – חומרים והתאמתם לאקלים ולמיקום של החלון

האופציה המוכרת והנפוצה, שהייתה מאד פופולארית בעבר, היא של סף חלון העשוי בטון, צבוע בצבע לבן או בצבע בהיר. זו אופציה הנחשבת למעט משעממת ומיושנת. היום הנטייה היא לבחור סף חלון העשוי מעץ, מתכת או שיש. לכל אחד מהחומרים יש את האפקט האסתטי הייחודי שלו, וגם מבחינה פונקציונאלית כל אחד מהחומרים פועל בצורה אחרת. לפני שאתם בוחרים סף חלון העשוי מחומר מסוים, כדאי שתבדקו כיצד כל אחד מהחומרים ישרת את סגנון החיים שלכם, ואם הוא מתאים לאקלים ולמיקום שבו ממוקמים החלונות שלכם. הכוונה, אם יש לכם חלונות הממוקמים באקלים קר ורטוב יותר, הסובלים לעיתים קרובות מלחות, עדיף שלא יהיה סף חלון עשוי מעץ, שעלול לסבול מרטיבות. במקרה כזה, רצוי סף חלון עשוי מאבן או משיש, שעמידים לרטיבות ולחות. סף חלון העשוי מאבן טבעית נחשב לבחירה מועדפת ואיכותית בקרב אדריכלים ומעצבים.

 

סף חלון – עיצובים שונים

ההחלטה של עיצוב החלון, היא בעלת משמעות מכמה בחינות. מהבחינה העיצובית כמובן, אך גם מבחינה פונקציונאלית. כלומר, עד כמה נוכל ליהנות מגודל החלון, ומזוויות הפתיחה שלו. מיקום החלון יקבע את כמויות האוויר והאור שייכנסו לבית דרכו, אך העיצוב של סף חלון, יקבע לגבי נושאים כמו פרופורציות, רמת דקורציה של החלון, הצבעים, ועוד. העיצוב היפה של סף חלון, לא בא על חשבון הפונקציונאליות שלו, ונושאים כמו, האיטום של המקום, והגישה לפתיחת החלון, ניקיונו, התקנה של סורגים, רשתות או פריטים אחרים הקשורים לחלון, שיכולים להעניק לנו הגנה מפני פורצים או מזיקים.

כאמור, הנטייה היום, היא להתקין סף חלון העשוי מאבן טבעית, שמשתלבת באופן מושלם כמעט עם כל עיצוב, ואינה ניזוקה מפגעי מזג האוויר במשך השנים.

 

התקנת סף חלון

התקנת סף חלון הינה פרוצדורה שאינה ניתנת לביצוע באופן עצמאי. על מנת להתקין סף חלון צריכים להזמין איש מקצוע מנוסה, שהתנסה בהתקנה של ספי חלון מכל הסוגים, במבנים שונים, בבתים פרטיים, בדירות או במשרדים. בד"כ, אנחנו מתקינים סף חלון חדש בבית או בדירה, לאחר שהיא עברה שיפוץ כללי. אלא אם הבית חדש, או אחרי שיפוץ, והחלטתם שאתם לא מרוצים מהמצב הנוכחי של החלונות שלכם, ורוצים לעשות שינוי נקודתי.

במקרה כזה, רצוי לפנות למעצב פנים, או לקבלן שיפוצים שאתם סומכים עליו, על מנת לקבל דעה מקצועית ומבוססת, לגבי סוג החלונות המתאים לביתכם, ואיזה סף חלון יתאים לחלונות בחדרים השונים, או בחדר הספציפי שבו אתם רוצים להתקין אותו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>