כיצד בוחרים ספי חלון איכותיים

 ספי חלון הם סוג מסוים של קופינג (פלטה של אבן המורכבת מראש). תפקידם של ספי חלון הינו ליצור גימור לחלונות, מעקות גגות, וקירות על מנת למנוע מצב של חדירה של מים ורטיבות לתשתיות ולפנים הקירות. בנוסף, ספי חלון נועדו לנקז את המים למקומות המיועדים לכך ולמנוע מלכלוך ומים לנזול לאורך הקירות ולכלך אותם. ספי חלון העשויים מאבן ושיש מאד פופולאריים בארץ, והם משרתים אותנו מכמה בחינות, גם מהבחינה הפונקציונאלית, כשהם אמורים למנוע כניסת נוזלים ולכלוכים לקירות דרך חלונות הבית, וגם מבחינה עיצובית. היום ניתן לבחור ספי חלון העשויים בעיצובים מודרניים ועכשוויים מחומרים שונים.

כאמור, סוגי ספי חלון שמאד אהודים בקרב הציבור בישראל, הינם ספי חלון מאבן ושיש, שתמיד נראים חדשים ומודרניים.

תפקידם של ספי חלון בבית

ניתן להכין ספי חלון מסוגים שונים של אבן או מריצוף הקיימים היום בשוק. על מנת שניתן יהיה להכין ספי חלון איכותיים ואמינים, יעילים ואסטטיים כאחד, צריכים להתקיים מספר תנאים, שעליהם נעמוד כאן.

ספי חלון חייבים להיות עבים יחסית, מעבר לעובי של ריצוף רגיל על מנת שיהיה אפשר ליצור בהם מבנה שייראה כמו "אף", שתפקידו יהיה לגרום לנזילה של המים לרדת למטה ולא לאורך הקיר.

ספי חלון בעלי "אף" מאפשרים למים לטפטף מסף החלונות מטה אל הרצפה, מבלי שטיפות המים ייזלו לאורך הקיר, וישאירו בדרכם סימני רטיבות ולכלוך.

על מנת למנוע מצב של חדירת רטיבות אל קירות הבית, חשוב ביותר לבצע אטימה נגד חדירת מים בין ספי החלון לבין קירות הבית.

ספי חלון בבית המודרני, צריכים להתאים לסגנון ולמראה הכללי של הבית, בכדי שניתן יהיה ליצור מראה שיהיה גם אסטטי וגם נעים לעין.

ממה ספי חלון עשויים

ספי חלון עשויים מסוגי אבן מגוונים ושונים, כשניתן להזמין אותם כשהם עשויים מאבני צפחה, שיש, טרוורטין, אבן חלילה ועוד. חובה להקפיד כשאתם מזמינים ספי חלון העשויים מכל סוג של אבן, לא יספגו ויהיו אטומים למים.

ניתן לראות היום דוגמאות שונות של ספי חלון העשויות משיש חלילה חלק, או דוגמאות עם שיש בעל מראה שבור. ספי חלון בעלי מראה שבור, מעניקים לבית מראה רך וטבעי.

בעת חיפוש והזמנת ספי חלון אצל משווקים מורשים, רצוי לבקש קטלוג עם דוגמאות עדכניות של ספי חלון, וגם של בתים בארץ, שבהם הותקנו ספי חלון בדוגמאות שונות.

כדאי לזכור שמבחינה דקורטיבית, ספי חלון הינם המקום המושלם להניח עליהם עציץ או חפץ דקורטיבי אחר. ספי חלון יכולים להוסיף הרבה עניין לעיצוב ולחזות המבנה, גם מבפנים וגם מבחוץ. קשת האבנים, שהיא מהווה סף חלון בבתים רבים, הסגנון שבה היא עשויה והעיצוב שלה, הם פינת החן בבתים רבים. תוך כדי שימוש ביתרונות הפונקציונאליים של ספי חלון, אתם יכולים להפוך כל סף חלון לאלמנט דקורטיבי ועיצובי בבית.

מתי מרכיבים ספי חלון

בכל בית ניתן לראות ספי חלון העשויים בסגנונות שונים. כעיקרון, ספי חלון מורכבים לפני הטיח, ולכן, חובה להגיע להחלטה לגבי העובי, העיבוד וסוג האבן, עוד בשלבים של השלד. יש חשיבות רבה שהגוון והמרקם של ספי חלון יהיו מתאימים לקורות הבית ולריצוף החיצוני שלו.

לרוב, את הבחירה של העיצוב, והגוון של ספי חלון, עושים תוך כדי ייעוץ עם אדריכלי פנים ומעצבים, שיכולים לייעץ לכם איזה סוגי אבן ועיצוב יתאימו לעיצוב הכללי של הבית.

ההחלטה הסופית תהיה שלכם, לפי הדרישות והצרכים השונים, גם מבחינה תקציבית. ההחלטה לגבי העיצוב של ספי חלון, היא חשובה ביותר, כי בעתיד, ניתן יהיה לשנות אותה, רק  ע"י הורדתם והחלפתם.

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>