חיפוי שיש למטבח מודרני ומשוכלל!

תרומתו של חיפוי שיש למטבח המודרני

בישראל של המאה ה-21, משפחות מקדישות משאבים רבים בתכנון ובעיצוב של המטבח הביתי. אחד מהמרכיבים החשובים בתכנון ובעיצוב של המטבח, היא בחירת חיפוי שיש למטבח. חיפוי שיש למטבח הינו מרכיב עיקרי בכל מטבח, כי הוא נוגע לשני הצדדים המרכזיים של כל מטבח, הצד העיצובי והצד הפונקציונאלי.

חיפוי שיש למטבח חזק ואיכותי הוא תנאי ראשון למי שחשוב לו לעבוד בסביבת עבודה יפה ונוחה.

היום ניתן למצוא שלושה סוגים של משטחי עבודה למטבח: מנירוסטה, משיש, ומעץ .

למרות שמשטחי עבודה מנירוסטה ועץ מאד פופולאריים ונפוצים היום, חיפוי שיש למטבח, עדיין נחשב למבוקש ולנפוץ ביותר.

חיפוי שיש למטבח – סוגי השיש המובילים

מי שמחליט להתקין חיפוי שיש למטבח, יכול לבחור את הסוג המועדף עליו מתוך שני סוגים. שיש אבן קיסר, שהוא שיש העשוי מאבן קוורץ מעובדת, או שיש גרניט, שהוא אבן שנחצבה ממחצבות בחלקים שונים בעולם.

חיפוי שיש למטבח מגרניט, נוצר מפלטת שיש שנלקחה ממעמקי האדמה, ואין בה התערבות של יד אדם. שיש גרניט הינה אבן המגיעה בגוונים מדהימים, שיד אומן יצירתית לא הייתה יכולה להגיע לתוצאות דומות. בחירת חיפוי שיש למטבח, הוא בחירה קלאסית למטבח המודרני בכל בית.

חיפוי שיש למטבח מאבן קיסר, הינו שיש שעבר עיבוד במפעל, והוא האופציה השנייה עבור חיפוי שיש למטבח שמאד מקובלת בבתים בישראל.

המראה של חיפוי שיש במטבח יוצר מראה יוקרתי במטבח, הוא חזק ועמיד, אינו סופג רטיבות ולחות, והוא נותר קריר גם כשמניחים עליו סירים חמים.

אפשר לנקות אותו בקלות, ואפשר לשמור עליו במשך שנים ארוכות אם מנקים אותו באמצעות חומרי הניקוי המתאימים.

חיפוי שיש למטבח משתלב עם עיצוב הבית

בעידן של מטבחים פתוחים קיימת חשיבות רבה לבחירה של איזה חיפוי שיש למטבח ייבחר בסופו של דבר. כשבוחרים חיפוי שיש למטבח שיהיה גלוי וחשוף כל העת ויהיה חלק אינטגראלי של עיצוב הבית, חייבים לקחת בחשבון את ההתאמה שלו לחדרים הסמוכים לו, כמו הסלון ופינת האוכל.

כעיקרון, השאיפה היא שחיפוי השיש יהווה ניגוד לגוון של ארונות המטבח. אם הגוון של ארונות המטבח יהיה בהיר, הבחירה של החיפויים תהיה של גוון כהה, שיבליט את הגוונים הבהירים של הארונות. וכמובן, שאם הגוון של הארונות יהיה כהה, השיש יהיה בצבע קרם או גוון בהיר אחר.

כאן לגבי השילובים בתוך המטבח עצמו. אבל מכאן, חייבים גם לקחת בחשבון את העיצוב של הסלון הצמוד למטבח, ושל פינת האוכל, שלפעמים מהווה המשך של חלל המטבח. תוצאה הרמונית בין כל המשתתפים בפאזל העיצוב, יעניקו מראה יוקרתי ואלגנטי, לא רק למטבח, אלא לסביבה כולה, שבמרכזה מוצב המטבח הביתי.

חיפוי שיש למטבח – פונקציונאלי ועיצובי במיוחד בהשוואה לחיפויים אחרים

אפשר לומר שגם סוגי החיפויים הנוספים הקיימים היום בשוק, חיפוי עץ וחיפוי נירוסטה, יפים וקל מאד להתפתות כשהם נראים חדשים ומבריקים.

אך ההבדל בין חיפוי שיש למטבח לחיפויים האחרים, מתבטא במבחן הזמן.

אם חיפוי שיש למטבח, מצליח לשמור על מראה חדיש ויוקרתי במשך שנים ארוכות, חיפוי עץ וחיפוי נירוסטה, מאבדים מהמראה החדיש שלהם זמן קצר לאחר התקנתם.

חיפוי עץ, גם אם הוא מגיע עם מגן נגד רטיבות, אינו נראה יפה ואסתטי, אחרי כמה שנים, כמו באותו היום שהוא נקנה, וחיפוי נירוסטה, עלול לאבד מזוהרו ומהמראה הסטרילי שלו, אם לא יטופל ויתוחזק באמצעות חומרי ניקוי מתאימים. כלומר, גם אם חיפויים אחרים נראים יפים ואטרקטיביים בתחילת דרכם לפחות כמו חיפוי שיש למטבח, אם לא יעמוד בכבוד במבחן הזמן.

 

 

 

 

 

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>