כל מה שחובה לדעת על חיפויי קיר

קיימים סוגים שונים של חיפויי קיר. בעוד שבעבר הוצע סוג אחד, או לא הוצע כלל, הטכנולוגיה המתקדמת והפיתוחים האחרים שנכנסו לתחום, מעמידים לרשותנו חיפויי קיר יפהפיים, המשלבים בין פונקציונאליות, אך גם מוסיפים לא מעט סגנון ואווירה למקום. מה הם חיפויי קיר, אילו סוגים שונים מוצעים כיום ומהם ההבדלים בין הסוגים? על כך, במאמר הבא.

מה הם חיפויי קיר?

בעוד שבעבר הסתפקו בצביעת קירות הבית כדי ליצור עניין, הרי שכיום בוחרים חיפויי קיר מסוגננים, העשויים מחומרים שונים וכוללים מבחר של אלמנטים ססגוניים במסגרתם. בראש ובראשונה נועדו חיפויי קיר כדי להעניק הגנה לקיר ולשמור עליו. פעמים רבות בחרו בהם לחדרי הרחצה או למטבחים, בהם עשויים הקירות להינזק בשל הלחות הרבה באוויר או הלכלוך הרב שיכול להצטבר במקום. אולם, לאחרונה בוחרים לשלב חיפויי קיר בחדרים נוספים בבית ולו רק כדי להעניק לו מראה מיוחד יותר.

חיפויי קיר יכולים להיות בקירות הפנימיים של הבית, בכל אחד מהחדרים, ויכולים גם להופיע בקירות החיצוניים של הבית או של המבנה. הם יכולים להיות לאורך קיר שלם או להופיע על חלק ממנו. הם יכולים להיות עשויים מסוגים שונים של אבן, מעץ או מחומרים נוספים.

חיפוי קיר מאבן צפחה- אבני ניצן בע"מ

אילו סוגי חיפויי קיר מוצעים כיום ומה מבדיל אותם זה מזה?

  • חיפויי קיר העשויים מאבן שיש - קיימים סוגים שונים של חיפויי קיר. הסוג הנפוץ ביותר הם חיפויי קיר העשויים מאבן ומשיש טבעיים, המשלבים בין מראה טבעי ואסתטי מאד לבין איכות ברמה גבוהה. חיפויי קיר אלה נחשבים לעמידים במיוחד ומתמודדים מצוין עם תנאי מזג אוויר קיצוניים, כמו טמפרטורות גבוהות, קור, גשם ולחות גבוהה. זו גם הסיבה מדוע אפשר לראות אותם על קירות חיצוניים רבים ובשלל של צבעים. השיש נחשבת לאבן פופולארית מאד עבור ריצוף וחיפוי קירות. אפשר ליצור ממנה שלל של חיפויי קיר בסגנונות רבים וליהנות ממראה מיוחד במינו. היא מתאימה במקומות בהם מעוניינים ליצור מראה מרשים ויוקרתי, או במקומות בהם מעוניינים דווקא במראה של אבן טבעית ככל האפשר, כזו הכוללת טקסטורות שונות.
  • חיפויי קיר העשויים מאבן צפחה– אבן צפחה משמשת גם היא חיפויי קיר פופולארי מאד, המתאים הן לקירות החיצוניים והן לקירות הפנימיים של הבית. אפשר למצוא את אבן הצפחה בגוונים רבים והיא מציעה מראה טבעי ומיוחד. בהיותה בעלת רמת ספיגה נמוכה, היא מתאימה כחיפוי חיצוני מוצלח מאד, ובעיקר במקומות גשומים מאד. חיפויי קיר באמצעות אבן הצפחה מאפשרים ליהנות מיתרונותיה הרבים של האבן, אך בעיקר מהמראה המיוחד שלה. את האבן אפשר להשיג בגדלים שונים ולשלב אותה לצד פיתוחים ואלמנטים אחרים המופיעים גם הם על הקיר.

חברון טובזה


  • חיפויי קיר העשויים מגרניט – סוג נוסף של חיפויי קיר הוא זה העשוי מגרניט. חיפויי קיר מגרניט נפוצים במיוחד בחדרי האמבטיה, ומופיעים בגוונים שונים וסגנונות רבים. חיפויי קיר אלה מאפשרים ליהנות מיתרונותיה הרבים של אבן הגרניט. גרניט נחשבת לאבן עמידה וחזקה במיוחד, בהשוואה לאבנים אחרות. שלא כמו שיש, היא זולה יותר ולכן פופולארית מאד בתעשיית הבנייה וכן גם בתעשיית העיצוב. חיפויי קיר באמצעות גרניט מאפשרים ליהנות ממבחר עצום של אפשרויות ומפתרונות חיפויי איכותיים במיוחד.

בין אם אלה חיפויי קיר העשויים משיש, מגרניט או מאבן צפחה, חשוב לבחור בסגנון המתאים ביותר לבית ובעיקר למרחב, שבו משלבים את חיפוי הקיר. כדאי להתייחס אל עיצובו הכללי של המרחב ולקחת בחשבון גם את האלמנטים השונים, שנמצאים בו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>