מהו חיפוי אבן וכיצד ניתן לעצב את פנים הבית באמצעותו?!

בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים השונים, ניתן להשיג כיום מגוון רחב מאד של חיפויי קיר. אחד הסוגים, ואולי הנפוץ ביותר, הוא חיפוי אבן, שכפי שמרמז שמו, עשוי מאבן. חיפוי אבן מוצע בסגנונות שונים ואפשר לשלב אותו הן בחלקו החיצוני של הבית והן בחלקו הפנימי. מהו חיפוי אבן וכיצד ניתן לעצב בעזרתו את פנים הבית? על כך, במאמר הבא.

מהו חיפוי אבן

חיפוי אבן, כפי שמרמז שמו, מכסה את הקיר ועשוי כולו מאבן. מטרתו המרכזית של חיפוי אבן היא להעניק לקיר של הבית מראה מיוחד וססגוני יותר, המשווה למרחב כולו יופי בלתי רגיל. חיפוי אבן משמש כמענה כבר שנים רבות מאד ונחשב לאחד מפתרונות החיפוי הפופולאריים ביותר. אפשר לכסות בעזרתו חלק קטן של הקיר או קירות שלמים וניתן להשיג אותו מסוגים רבים מאד של אבן. חיפוי אבן יכול להיות חיפוי קיר, הוא יכול לשמש ככיסוי מדרגות ואפילו ככיסוי של מעקות. הוא משלב, ובאופן מושלם, בין מראה טבעי ומיוחד לבין איכות ברמה גבוהה. כמו מוצרים אחרים, גם חיפוי אבן מוצע באיכויות שונות ומחירו משתנה בהתאם לאיכותו. ככל שמדובר באיכות גבוהה יותר, כך מחירו יהיה גבוה יותר.

על סוגי חיפויי האבן המוצעים כיום:

  • ·         חיפוי אבן העשוי מאבן כורכר– חיפוי אבן, כאמור, מוצע מסוגים שונים. חיפוי אבן יכול להיות מאבן כורכר, הנחשבת לאבן פופולארית מאד ובעיקר כזו שנוחה לשימוש. את אבן הכורכר קל מאד לעבד ולחתוך ולכן היא יכולה לשמש כפתרון מצוין לחיפוי. חיפוי אבן העשוי מאבן כורכר מתאים בעיקר לקירות הפנימיים של הבית, שכן לאבן נטייה לספוג נוזלים, ולכן היא פחות תתאים לאזורים חיצוניים.
  • ·         חיפוי אבן העשוי מאבן צפחה– סוג נוסף של חיפוי אבן הוא זה העשוי מאבן צפחה. אבן זו נהנית ממראה טבעי מאד ויכולה להתאים כמעט לכל מקום, ובמיוחד לאזורים לחים, בשל יכולת ספיגה גבוהה. חיפוי אבן מסוג זה מוצע בצבעים ובגוונים שונים ונחשב לאיכותי.
  • ·         חיפוי אבן העשוי מאבן שיש– חיפוי אבן העשוי מאבן שיש נחשב לחיפוי יוקרתי יותר בשל המראה של אבן השיש. חיפוי אבן זה מוצע בדרך כלל בגוונים שונים ובאריחים גדולים מאד. זהו חיפוי אבן איכותי ולכן גם מחירו יהיה יקר יותר, בהשוואה לחיפויי אבן העשויים מאבן אחרת.
  • ·         חיפוי אבן העשוי מאבן חברונית – זהו סוג נוסף של חיפוי אבן. חיפוי זה דומה לאבן הגיר והוא מאופיין במראה שאיננו אחיד. הוא יכול להתאים לחלקו הפנימי של הבית וכן גם לחלקו החיצוני והוא נחשב לכזה הכולל אבן שנוחה מאד לעיבוד.
  • ·         חיפוי אבן העשוי מאבן ירושלמית- חיפוי אבן העשוי מאבן ירושלמית הוא אחד החיפויים הנפוצים ביותר בארץ ובעיקר בזכות המראה המיוחד שלו. חיפוי אבן זה משווה לחדר מראה עתיק מאד ולכן יכול להתאים לכל מי שמעוניין בסגנון זה. האבן הירושלמית קלה מאד לעיבוד ומסוגלת להתמודד מצוין עם נוזלים. ולכן, חיפוי אבן מסוג זה יכול להתאים לא רק לקירות הפנימיים של הבית, אלא גם לקירותיו החיצוניים.

לסיכום

חיפוי אבן יכול לשוות לכל אחד מחדרי הבית מראה בלתי רגיל. לסוג החיפוי ישנה השפעה רבה מאד על המראה המתקבל ועל האווירה הנוצרת. חיפוי אבן העשוי מאבן בעלת מראה טבעי, יוצר מראה עתיק ומיוחד מאד. חיפוי אבן העשוי מאבן מלוטשת ובוהקת מאד, יוצר מראה מודרני וחדשני. כשבוחרים חיפוי אבן חשוב להתייחס אל מראה האבן עצמה כדי להשיג, בסופו של דבר, את העיצוב הרצוי.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>